Bildiri Gönderimi


Bildiri özeti genel kuralları
Toplantı dili "Türkçe" olup gönderilecek bildirilerin Türkçe hazırlanması ve "Türk Dili Yazım Kuralları"na uyulması zorunludur. Özetler toplantı web sayfasındaki (www.hdtvakfi.info) çevrimiçi bildiri özeti gönderi sistemi ile gönderilecektir. Her özet sadece bir kez gönderilebilir. Bildirilerde tüm yazarların ad, soyad ve adres detayları açık olarak yer almak zorundadır. Bildiriler giriş, gereçler ve yöntem, sonuçlar ve tartışma olarak düzenlenmelidir. Kısaltmalar ilk yer alışta açıklamalı olarak yer almalıdır. Kaynaklar genel olarak yer almazlar, ancak zorunlu koşullarda birkaç adet yer alabilir. İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır. Özetin tamamı, başlık ve yazar adı hariç 250 kelimeyi geçmemelidir.

Bildirilerin gönderilmesi
Bildiri özetleri www.hdtvakfi.info adresi kullanılarak internet üzerinden gönderilecektir. Gönderim esnasında teknik destek ve sorularınız için "LookUs Bilişim" ile (216) 372 66 44 numaralı telefondan ya da lookus@lookus.net e-posta adresinden iletişimde bulunabilirsiniz. Online bildiri modülü ilk kez kullanacaksanız "Yeni Kullanıcı" linkini kullarak sisteme kaydolunuz. Internet üzerinden gönderilen özetler aynı şekilde basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özet gönderme işleminizden sonra e-posta adresinize gelecek onay mesajlarını saklayınız. Bildirilerinizle ilgili tüm değerlendirme sürecini e-posta ve parolanızla sistem üzerinden izleyebilirsiniz.

Bildiri son gönderme tarihi
1 Mart 2013, Saat 23:59'dur.

Bildirilerin değerlendirilmesi
Değerlendirme internet üzerinden araştırmacıların ad / soyad ve kurumları gizli tutularak, bildiri değerlendirme kurulu tarafından yapılacaktır. Bildirilerin değerlendirmeye alınabilmesi için araştırmacılardan en az birinin toplantı kayıt işleminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Değerlendirme sonucu tüm bildiri sahiplerine sonuç yazısı olarak gönderilecektir. Bu konuda Toplantı Düzenleme Kurulu tam yetkilidir.

Özetlerin basımı
Toplantı için kabul edilen bildiriler Klinik Seriler Nefroloji, Diyaliz ve Hipertansiyon Dergisi, 2. Güncel Böbrek Hastalıkları Hipertansiyon ve Transplantasyon Toplantısı ek sayısında basılacaktır. Toplantıya bildiri göndermekle basım için onay verilmiş olunmaktadır.

Bildiri sunuları
Bildiriler poster olarak sunulacaktır. Poster sunu olarak kabul edilen bildiriler, bilimsel programda belirtilen tarih, saat ve alanda, oturum başkanları nezaretinde sunulacak ve tartışılacaktır.