This is an example of a HTML caption with a link.
 


Davet


Untitled Document Değerli Meslektaşlarım,

IV. Güncel Böbrek Hastalıkları Hipertansiyon ve Transplantasyon Toplantısı 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında  NG Sapanca Convention'de düzenlenecektir. Sizleri klinik nefroloji, hipertansiyon, diyaliz ve transplantasyon alanlarında bilgilerimizin güncelleneceği bu toplantıya davet etmekten büyük bir mutluluk duymaktayız.

Ülkemizin  ve dünyanın bir çok yerinden saygın bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşecek toplantımızda üç tam gün deneyimlerimizi paylaşacağımız zengin bir bilimsel program gerçekleşecektir. Bilimsel programda ana akışa paralel olarak  periton diyalizi ve  hemodiyaliz kursu yer alacaktır.

Renal transplantasyon güncelleme’ başlığı altında  ülkemizden  ve yurt dışından katılacak deneyimli konuşmacılar  yenilikleri işleyecektir. Bu sene transplantasyonda  immünolojik değerlendirme, desensitizasyon yöntemleri, zor olgularda transplantasyon,  rejeksiyon tedavisi ve enfeksiyöz komplikasyonlar başta olmak üzere hasta yönetimi becerilerinin arttırılmasına yönelik eğitim programı planlanmıştır.  Transplantasyon toplantısının özellikle hekimlerin sorunları yönetme becerilerini daha da geliştireceği düşüncesindeyiz.  

Hemodiyaliz kursu interaktif olarak gerçekleşecektir. Sunumlar  vaka örnekleriyle sorular halinde yapılacak ve literatür destekli olarak cevaplar verilecektir. Katılımcıların doğru  cevabı bulma açısından yarıştığı keyifli bir kurs ortamının gerçekleşeceğini düşünmekteyiz.  Kursun hedefi,  hekimlerin sadece teorik olarak desteklenmesi değil, pratikte karşılaşabileceği problemleri çözme başarılarını arttırmaktır. Bu kurstan  nefrologların yanı sıra, nefroloji yan dal uzmanları  ve  diyaliz sertifikalı iç hastalıkları ve pratisyen hekim arkadaşlarımızın  yararlanacağını düşünmekteyiz.

Bu sene yenilik olarak toplantımıza periton diyalizi kursu eklenmiştir. Bu kurs periton diyalizi ile ilgilenen nefrolog ve yan dal uzmanlarının  klinik  bilgi ve deneyimini zenginleştirmeyi amaçlamaktadır.  Katılımcılar periton diyaliz konusunda tecrübeli konuşmacılarımızla birebir paylaşım imkanı bulunacaktır.

Baharın gelişinin en güzel hissedildiği, doğa harikası bu mekanda sizlerle buluşmak için sabırsızız.

NG Sapanca Convention'de buluşmak dileğiyle...

Saygılarımla,

Prof. Dr. Galip Güz
Toplantı Başkanı
Prof. Dr. Dilek Torun
Toplantı Eş Başkanı