This is an example of a HTML caption with a link.




 

Bilimsel Program


Program Akışı


  • » 10 Nisan 2019, Çarşamba Detaylar İçin Tıklayınız...

    14:00 - 14:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Abdülkadir Ünsal, İbrahim Karayaylalı
    14:30 – 16:30 PANEL: NEFROLOJİ EĞİTİMİNDE SORUNLAR
    Oturum Başkanı: Abdülkadir Ünsal
    14:30 - 15:00 Hemodiyaliz Eğitiminde Sorunlar
    Tamer Sakacı
    15:00 - 15:30 Periton Diyalizi Eğitiminde Sorunlar
    Taner Baştürk
    15:30 - 16:00 Transplantasyon Eğitiminde Sorunlar
    Alaattin Yıldız
    16:00 - 16:30 Tartışma
    16:30 - 17:30 KAHVE ARASI
    17:30 – 18:30 KONFERANS
    Oturum Başkanı: Yusuf Oğuz
    17:30 – 18:30 Hekim Sorumluluğu
    Abdülgaffar Vural
  • » 11 Nisan 2019, Perşembe Detaylar İçin Tıklayınız...
    08:25 - 08:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Abdülkadir Ünsal, İbrahim Karayaylalı
    08:30 - 09:15 KONFERANS
    Oturum Başkanları: İbrahim Karayaylalı, Neslihan Seyrek
    08:30 - 09:00 KBY’de Beslenme Bozukluğu: Patogenez
    Alp İkizler
    09:00 - 09:15 Tartışma
    09:15 - 10:30 GLOMERÜLER HASTALIKLAR - PATOGENEZDE YENİLİKLER
    09:15 - 10:30 Oturum Başkanları: Zeki Tonbul, Abdulkadir Ünsal
    09:15 - 09:35 Podosit Biyolojisi ve Hastalıkları
    Abdülmecit Yıldız
    09:35 - 09:55 Böbrek Hastalıkları ve Micro RNA
    Sinan Trablus
    09:55 - 10:15 Glomerüler Hastalıkların Tanı ve Tedavisinde Biyo-Göstergeler
    Şebnem Karakan
    10:15 - 10:30 Tartışma
    10:30 - 11:00 KAHVE ARASI
    11:00 - 11:45 UYDU SEMPOZYUMU
    Alexion Logo
    Oturum Başkanı: Alaattin Yıldız
      aHÜS Vaka Serisi Sonuçları ve Hastalık Yönetimi
    Halil Yazıcı
    12:00 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    12:30 - 13:30 POSTER TARTIŞMALARI
    13:30 - 14:30 HİPERTANSİYON / DİYABET VE BÖBREK
    Oturum Başkanları: Çetin Turgan, Mustafa Güllülü
    13:30 - 13:50 Eski Bir Hikaye, Yeni Bakış Açısı: Tuz
    Abdullah Özkök
    13:50 - 14:10 Yeni Kılavuzlar Işığında HT Tedavisi
    Orçun Altunören
    14:10 – 14:30 Yeni Antidiyabetikler ve Kardiyo-Renal Faydaları
    Betül Öğütmen
    14:30 - 14:45 Tartışma
    14:45 - 15:30 UYDU SEMPOZYUMU
    Shire Logo
    Oturum Başkanları: Alaattin Yıldız, Galip Güz
      In depth Fabry disease with FOS cardiac and renal outcomes in 10 years perspective
    Christophe Kampmann
    15:30 - 16:00 KAHVE ARASI
    16:00 – 17:15 PANEL: NEFROLOJİDE YENİ TEDAVİLER
    Oturum Başkanları: Kamil Dilek, Saime Paydaş
    16:00 – 16:20 SLE Nefriti: Patogenez ve Yeni Tedaviler
    Nurhan Seyahi
    16:20 - 16:40 Polikistik Böbrek Hastalığı: Patogenez ve Tedavide Yenilikler
    Hakkı Arıkan
    16:40 – 17:00 Nefrolojide İnflamasyon ve Antiinflamatuar Tedavi
    Faruk Hilmi Turgut
    17:00 - 17:15 Tartışma
    SALON B
    14:00 - 16:00 WORKSHOP
    14:00 - 16:00 Türki Cumhuriyet Ülkeleri
    Nefroloji Alanında Bilimsel ve Eğitim ile İlgili İşbirliği
    Abdülkadir Ünsal (Türkiye)
    Alaattin Yıldız (Türkiye)
    İbrahim Karayaylalı (Türkiye)
    Galip Güz (Türkiye)
    Siren Sezer (Türkiye)
    İbrahim Akdağ (Türkiye)
    Abdiev Bektur Askerovich (Kırgızistan)
    Altynova Sholpan Khanapina (Kazakistan)
    Orxan Quliyev (Azerbaycan)
    Nazym Nigmatullina (Kazakistan)
    16:15 - 17:15 PANEL: AKILCI İLAÇ KULLANIMI
    Oturum Başkanı: Necmettin Güvence
    16:15 - 17:15 Hipertansiyonda Akılcı İlaç Kullanımı
    Mustafa Sevinç
    17:15 - 18:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
  • » 12 Nisan 2019, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız...
    08:30 - 09:45 PERİTON DİYALİZİ
    Oturum Başkanları: Abdülkadir Ünsal, Murat Duranay
    08:30 – 08:45 PD First: Ne Zaman, Kime?
    Meltem Gürsu
    08:45 – 09:00 Dünyada ve Ülkemizde PD: Niye Farklı?
    Soner Duman
    09:00 – 09:15 Kalp Yetersizliğinde PD
    Elbis Ahbab
    09:15 – 09:30 Acil Başlangıç Periton Diyalizi
    Taner Baştürk
    09:30 – 09:45 Tartışma
    09:45 - 10:30 UYDU SEMPOZYUMU
    Shire Logo
    Oturum Başkanı: Hakan Karpuz
      Bir Vakanın Ötesinde: Klinikten Teoriye Fabry Hastalığı
    Nurhan Seyahi, Hakan Karpuz
    10:30 - 11:00 KAHVE ARASI
    11:00 - 11:45 HEMODİYALİZ
    Oturum Başkanları: Serhan Tuğlular, Mustafa Balal
    11:00 – 11:20 Hemodiyaliz ile İlişkili Güncel Çalışmalar
    Kültigin Türkmen
    11:20 – 11:40 Seçilmiş Olgularda Diyaliz (Amiloidoz, Diyabetik, Yaşlı Hasta, KKY)
    Eyüp Külah
    11:40 – 11:45 Tartışma
    11:45 - 12:30 UYDU SEMPOZYUMU
    Baxter Logo
    Oturum Başkanı: Ülver Derici
    11:45 - 11:55 Büyük, Orta Moleküller ve Vücuttaki Etkileri
    Ülver Derici
    11:55 - 12:10 Yeni Teknolojilerle Böbreğe Ne Kadar Yaklaştık?
    Serkan Aktürk
    12:10 - 12:25 Theranova ile Gerçekleşen HDx Tedavisi ve Performans
    Tamer Sakacı
    12:25 - 12:30 Soru - Cevap
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    12:30 - 13:30 POSTER TARTIŞMALARI
    13:30 – 14:45 NEFROTOKSİSİTE
    Oturum Başkanları: Hayriye Sayarlıoğlu, Nurhan Seyahi
    13:30 - 13:50 Toksik Nefropatiler: Patogenez ve Sınıflandırma
    Yener Koç
    13:50 - 14:10 Onkolojide Hedefe Yönelik İlaçlar ve Böbrek
    Dilek Torun
    14:10 – 14:30 Herbal / Madde Bağımlılığı İlişkili Nefropati
    Kenan Turgutalp
    14:30 – 14:45 Tartışma
    14:45 - 15:30 UYDU SEMPOZYUMU (Binocrit)
    Fresenius Medical CareSandoz
    Oturum Başkanı: Musa Bali
      Biyobenzerleri Anlamak
    Galip Güz
    15:30 - 16:00 KAHVE ARASI
    16:00 – 17:15 KBY PANELİ
    Oturum Başkanları: Musa Bali, Ahmet Uğur Yalçın
    16:00 – 16:20 Olgularla Prediyaliz Hastalarında Anemi: Nedenleri ve Tedavisi
    Siren Sezer
    16:20 – 16:40 KBY de Eski Bir Konu: Hiperfosfatemi
    Gülay Koçak
    16:40 – 17:00 KBY Hastalarında KV Sağaltım: Yeterince Yapılıyor mu?
    Meltem Seziş
    17:00 – 17:15 Tartışma
    SALON B
    16:00 - 17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
  • » 13 Nisan 2019, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız...
    SALON A
    TRANSPLANTASYON GÜNCELLEME’2019
    08:30 - 08:45 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Galip Güz
    08:45 – 10:30 İMMUNOLOJİ VE TRANSPLANTASYON
    Oturum Başkanları: Alaattin Yıldız, Muzaffer Sarıyar
    08:45 - 09:15 İmmunolojik Testler ve Değerlendirimi:
    Gonca Karahan
    09:15 - 10:00 Olgularla İmmunolojik Risk Değerlendirimi ve İmmunsupresif Yaklaşım
    Enver Akalın
    10:00 – 10:20 Çapraz Nakil
    Asuman Yavuz
    10:20 – 10:30 Tartışma
    10:30 - 11:00 KAHVE ARASI
    11:00 – 12:15 PANEL: KLİNİK TRANSPLANTASYON-1
    Oturum Başkanları: Hüseyin Bakkaloğlu, Mehmet Kılıç
    11:00 – 11:20 Canlı Donör Hazırlığında Zor Kararlar
    Arzu Velioğlu
    11:20 – 11:40 Marginal Kadavra Donör
    Elif Arı Bakır
    11:40 – 12:00 Donör Kökenli İnfeksiyonlar
    Erhan Tatar
    12:00 – 12:15 Tartışma
    12:15 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 – 14:30 KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI
    13:30 – 14:30 Klinikopatolojik Toplantı
    Hüseyin Töz, Sait Şen
    14:30 - 15:15 UYDU SEMPOZYUMU (Grafolon)
    Fresenius Medical Care
    Oturum Başkanı: Galip Güz
      Geçmişten Geleceğe Grafalon Ant İnsan T Lenfosit
    Barış Akın
    15:15 - 15:45 KAHVE ARASI
    15:45 - 17:15 PANEL: KLİNİK TRANSPLANTASYON-2
    Oturum Başkanları: İzzet Titiz, Alp Gürkan
    15:45 - 16:05 İmmunsupresyonda CNI’ın Yeri
    Emre Tutal
    16:05 - 16:25 CNI Minimizasyon: Avantajları ve Dezavantajları
    Ayşe Sinangil
    16:25 - 16:45 Transplantasyon Hastalarında Hepatit B ve C
    Gülçin Kantarcı
    16:45 - 17:05 Transplantasyon Hastalarında Aşılama
    Halil Yazıcı
    17:05 – 17:15 Tartışma
    SALON B
    İNTERAKTİF DİYALİZ KURSU
    08:30 - 09:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Murat Duranay
    09:00 - 10:30 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - I
    DİYALİZ YETERLİLİĞİ / DİYALİZAT
    Oturum Başkanları: Sedat Üstündağ, Hülya Taşkapan
    09:00 - 09:25 Olgularla Diyaliz Yeterliliği
    Serdar Kahvecioğlu
    09:25 - 09:50 Olgularla Diyalizat Seçimi
    İlhan Kurultak
    09:50 - 10:15 Olgularla Diyaliz Hipotansiyon Yönetimi
    Aydın Güçlü
    10:15 - 10:30 Tartışma
    10:30 - 11:00 KAHVE ARASI
    11:00 - 12:30 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - II
    DAMAR GİRİŞ YOLU
    Oturum Başkanları: Dede Şit, Ayhan Doğukan
    11:00 - 11:30 Damar Giriş Yolları : Sorunlar ve Çözümler
    Kürşat Bozkurt
    11:30 - 12:00 Kalp Damar Cerrahisi ve Girişimsel Radyoloji Deneyimi
    Ali Koçyiğit
    12:00 - 12:15 Tartışma
    12:15 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 15:00 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - III
    MİNERALMETABOLİZMASI / ANEMİ YÖNETİMİ / BESLENME
      Oturum Başkanları: Abdulkadir Ünsal, Taner Baştürk
    13:30 - 13:55 Aneminin Değerlendirilmesi ve Zor Olgular
    Tamer Sakacı
    13:55 - 14:20 Olgularla Mineral Metabolizma
    Ekrem Kara
    14:20 - 14:45 Olgularla Beslenme Bozukluklarına Yaklaşım
    Tuncay Şahutoğlu
    14:45 - 15:00 Tartışma
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 17:00 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - IV
    DİĞER KOMPLİKASYONLAR
    Oturum Başkanları: Murat Duranay, Ayşe Zeynep Bal
    15:30 - 15:50 Kaşıntı Olgularla
    Ayşe Zeynep Bal
    15:50 - 16:10 Romatolojik Sorunlar Olgularla
    Mehtap Akdoğan
    16:10 - 16:30 Noro-Psikiyatrik Sorunların Yönetimi
    Ramazan Ulu
    16:30 - 16:50 Diyalizi Hastasının Ameliyata Hazırlanması
    Ebru Gök Oğuz
    16:50 - 17:00 Tartışma
    SALON C
    GENEL HEKİMLİKTE NEFROLOJİ
    08:30 - 09:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Numan Görgülü
    09:00 - 10:30 HİPERTANSİYON
    Oturum Başkanı: Mustafa Güllülü, Kübra Kaynar
    09:00 - 09:20 Tam İdrar Tahlilinin Değerlendirimi
    İhsan Ergün
    09:20 - 09:40 Böbrek Fonksiyon Testleri
    Belda Dursun
    09:40 - 10:00 Hematuriye Yaklaşım
    Bülent Hüddam
    10:00 - 10:20 Proteinüriye Yaklaşsın
    Mürvet Yılmaz
    10:20 - 10:30 Tartışma
    10:30 - 11:00 KAHVE ARASI
    11:00 - 12:30 SIVI ELEKTROLİT
    Oturum Başkanları: Lütfullah Altıntepe, Betül Kalender
    11:00 - 11:25 Olgularla Metabolik Asidoz +/- Alkaloz
    Savaş Öztürk, Sami Uzun
    11:25 - 11:50 Olgularla Na Dengesi Bozuklukları
    Gültekin Gençtoy
    11:50 - 12:15 Olgularla K Denge Bozuklukları
    Fatih Dede
    12:15 - 12:30 Tartışma
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 15:00 GENEL NEFROLOJİ
    Oturum Başkanları: Soner Duman, Hasan Miçozkadıoğlu
    13:30 - 13:55 Böbrek Yetersizliğinde İlaç Farmakokinetiği
    Sena Ulu
    13:55 - 14:20 İlaç İlişkili Nefrotoksisite (Antibio, NSA, RAS Bloker, PPI)
    Hadim Akoğlu
    14:20 - 14:45 Pigment Nedenli Akut Böbrek Hasarı
    Bülent Kaya
    14:45 - 15:00 Tartışma
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 17:00 ACİL NEFROLOJİ
    Oturum Başkanları: Gülizar Şahin, Tayfun Eyileten
    15:30 - 15:55 Acilde Akut Böbrek Hasarı Değerlendirimi
    Aysun Aybal Kutlugün
    15:55 - 16:20 Diyaliz Hastasında Acil Sorunlar
    Selman Ünverdi
    16:20 - 16:45 Acilde Renal Transplantasyon Hastası
    Numan Görgülü
    16:45 - 17:00 Tartışma
  • » 14 Nisan 2019, Pazar Detaylar İçin Tıklayınız...
    09:00 - 11:00 PANEL: NEFROLOJİDE ZOR OLGULAR
    Oturum Başkanı: Murat Duranay
    09:00 - 09:30 Dirençli FSGS Olgusu
    Alaattin Yıldız
    09:30 - 10:00 Nefrotik Sendromda Palyetif Tedavi
    Abdulkadir Ünsal
    10:00 - 10:30 Kronik Rejeksiyonlu Hastanın Yönetimi
    Galip Güz
    10:30 - 11:00 Tartışma
    11:00 - 12:00 KAPANIŞ
    KONGRENİN DEĞERLENDİRİLMESİ
    SALON B
    09:00 - 10:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER - 3
    12:00 OTELDEN AYRILIŞ