Program Akışı
-
» 10 Nisan 2019, Çarşamba Detaylar İçin Tıklayınız...
14:00 - 14:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Abdülkadir Ünsal, İbrahim Karayaylalı14:30 – 16:30 PANEL: NEFROLOJİ EĞİTİMİNDE SORUNLAR Oturum Başkanı: Abdülkadir Ünsal 14:30 - 15:00 Hemodiyaliz Eğitiminde Sorunlar
Tamer Sakacı15:00 - 15:30 Periton Diyalizi Eğitiminde Sorunlar
Taner Baştürk15:30 - 16:00 Transplantasyon Eğitiminde Sorunlar
Alaattin Yıldız16:00 - 16:30 Tartışma 16:30 - 17:30 KAHVE ARASI 17:30 – 18:30 KONFERANS Oturum Başkanı: Yusuf Oğuz 17:30 – 18:30 Hekim Sorumluluğu
Abdülgaffar Vural -
» 11 Nisan 2019, Perşembe Detaylar İçin Tıklayınız... 08:25 - 08:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Abdülkadir Ünsal, İbrahim Karayaylalı08:30 - 09:15 KONFERANS Oturum Başkanları: İbrahim Karayaylalı, Neslihan Seyrek 08:30 - 09:00 KBY’de Beslenme Bozukluğu: Patogenez
Alp İkizler09:00 - 09:15 Tartışma
09:15 - 10:30 GLOMERÜLER HASTALIKLAR - PATOGENEZDE YENİLİKLER 09:15 - 10:30 Oturum Başkanları: Zeki Tonbul, Abdulkadir Ünsal 09:15 - 09:35 Podosit Biyolojisi ve Hastalıkları
Abdülmecit Yıldız09:35 - 09:55 Böbrek Hastalıkları ve Micro RNA
Sinan Trablus09:55 - 10:15 Glomerüler Hastalıkların Tanı ve Tedavisinde Biyo-Göstergeler
Şebnem Karakan10:15 - 10:30 Tartışma
10:30 - 11:00 KAHVE ARASI 11:00 - 11:45 UYDU SEMPOZYUMU Oturum Başkanı: Alaattin Yıldız aHÜS Vaka Serisi Sonuçları ve Hastalık Yönetimi
Halil Yazıcı12:00 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 12:30 - 13:30 POSTER TARTIŞMALARI 13:30 - 14:30 HİPERTANSİYON / DİYABET VE BÖBREK Oturum Başkanları: Çetin Turgan, Mustafa Güllülü 13:30 - 13:50 Eski Bir Hikaye, Yeni Bakış Açısı: Tuz
Abdullah Özkök13:50 - 14:10 Yeni Kılavuzlar Işığında HT Tedavisi
Orçun Altunören14:10 – 14:30 Yeni Antidiyabetikler ve Kardiyo-Renal Faydaları
Betül Öğütmen14:30 - 14:45 Tartışma
14:45 - 15:30 UYDU SEMPOZYUMU Oturum Başkanları: Alaattin Yıldız, Galip Güz Olgularla Derinlemesine Fabry Hastalığı
Nesrin Karabul15:30 - 16:00 KAHVE ARASI 16:00 – 17:15 PANEL: NEFROLOJİDE YENİ TEDAVİLER Oturum Başkanları: Kamil Dilek, Saime Paydaş 16:00 – 16:20 SLE Nefriti: Patogenez ve Yeni Tedaviler
Nurhan Seyahi16:20 - 16:40 Polikistik Böbrek Hastalığı: Patogenez ve Tedavide Yenilikler
Hakkı Arıkan16:40 – 17:00 Nefrolojide İnflamasyon ve Antiinflamatuar Tedavi
Faruk Hilmi Turgut17:00 - 17:15 Tartışma
SALON B 14:00 - 16:00 WORKSHOP 14:00 - 16:00 Türki Cumhuriyet Ülkeleri
Nefroloji Alanında Bilimsel ve Eğitim ile İlgili İşbirliği
Abdülkadir Ünsal (Türkiye)
Alaattin Yıldız (Türkiye)
İbrahim Karayaylalı (Türkiye)
Galip Güz (Türkiye)
Siren Sezer (Türkiye)
İbrahim Akdağ (Türkiye)
Abdiev Bektur Askerovich (Kırgızistan)
Altynova Sholpan Khanapina (Kazakistan)
Orxan Quliyev (Azerbaycan)
Nazym Nigmatullina (Kazakistan)16:15 - 17:15 PANEL: AKILCI İLAÇ KULLANIMI Oturum Başkanı: Necmettin Güvence 16:15 - 17:15 Hipertansiyonda Akılcı İlaç Kullanımı
Mustafa Sevinç17:15 - 18:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER -
» 12 Nisan 2019, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız... 08:30 - 09:45 PERİTON DİYALİZİ Oturum Başkanları: Abdülkadir Ünsal, Murat Duranay 08:30 – 08:45 PD First: Ne Zaman, Kime?
Meltem Gürsu08:45 – 09:00 Dünyada ve Ülkemizde PD: Niye Farklı?
Soner Duman09:00 – 09:15 Kalp Yetersizliğinde PD
Elbis Ahbab09:15 – 09:30 Acil Başlangıç Periton Diyalizi
Taner Baştürk09:30 – 09:45 Tartışma 09:45 - 10:30 UYDU SEMPOZYUMU Oturum Başkanı: Hakan Karpuz Bir Vakanın Ötesinde: Klinikten Teoriye Fabry Hastalığı
Nurhan Seyahi, Hakan Karpuz10:30 - 11:00 KAHVE ARASI 11:00 - 11:45 HEMODİYALİZ Oturum Başkanları: Serhan Tuğlular, Mustafa Balal 11:00 – 11:20 Hemodiyaliz ile İlişkili Güncel Çalışmalar
Kültigin Türkmen11:20 – 11:40 Seçilmiş Olgularda Diyaliz (Amiloidoz, Diyabetik, Yaşlı Hasta, KKY)
Eyüp Külah11:40 – 11:45 Tartışma
11:45 - 12:30 UYDU SEMPOZYUMU Oturum Başkanı: Ülver Derici 11:45 - 11:55 Büyük, Orta Moleküller ve Vücuttaki Etkileri
Ülver Derici11:55 - 12:10 Yeni Teknolojilerle Böbreğe Ne Kadar Yaklaştık?
Serkan Aktürk12:10 - 12:25 Theranova ile Gerçekleşen HDx Tedavisi ve Performans
Tamer Sakacı12:25 - 12:30 Soru - Cevap 12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 12:30 - 13:30 POSTER TARTIŞMALARI 13:30 – 14:45 NEFROTOKSİSİTE Oturum Başkanları: Hayriye Sayarlıoğlu, Nurhan Seyahi 13:30 - 13:50 Toksik Nefropatiler: Patogenez ve Sınıflandırma
Yener Koç13:50 - 14:10 Onkolojide Hedefe Yönelik İlaçlar ve Böbrek
Dilek Torun14:10 – 14:30 Herbal / Madde Bağımlılığı İlişkili Nefropati
Kenan Turgutalp14:30 – 14:45 Tartışma
14:45 - 15:30 UYDU SEMPOZYUMU (Binocrit)
Oturum Başkanı: Musa Bali Biyobenzerleri Anlamak
Galip Güz15:30 - 16:00 KAHVE ARASI 16:00 – 17:15 KBY PANELİ Oturum Başkanları: Musa Bali, Ahmet Uğur Yalçın 16:00 – 16:20 Olgularla Prediyaliz Hastalarında Anemi: Nedenleri ve Tedavisi
Siren Sezer16:20 – 16:40 KBY de Eski Bir Konu: Hiperfosfatemi
Gülay Koçak16:40 – 17:00 KBY Hastalarında KV Sağaltım: Yeterince Yapılıyor mu?
Meltem Seziş17:00 – 17:15 Tartışma
SALON B 16:00 - 17:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER -
» 13 Nisan 2019, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız... SALON A TRANSPLANTASYON GÜNCELLEME’2019 08:30 - 08:45 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Galip Güz08:45 – 10:30 İMMUNOLOJİ VE TRANSPLANTASYON Oturum Başkanları: Alaattin Yıldız, Muzaffer Sarıyar 08:45 - 09:15 İmmunolojik Testler ve Değerlendirimi:
Gonca Karahan09:15 - 10:00 Olgularla İmmunolojik Risk Değerlendirimi ve İmmunsupresif Yaklaşım
Enver Akalın10:00 – 10:20 Çapraz Nakil
Asuman Yavuz10:20 – 10:30 Tartışma
10:30 - 11:00 KAHVE ARASI 11:00 – 12:15 PANEL: KLİNİK TRANSPLANTASYON-1 Oturum Başkanları: Hüseyin Bakkaloğlu, Mehmet Kılıç 11:00 – 11:20 Canlı Donör Hazırlığında Zor Kararlar
Arzu Velioğlu11:20 – 11:40 Marginal Kadavra Donör
Elif Arı Bakır11:40 – 12:00 Donör Kökenli İnfeksiyonlar
Erhan Tatar12:00 – 12:15 Tartışma
12:15 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 13:30 – 14:30 KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI 13:30 – 14:30 Klinikopatolojik Toplantı
Hüseyin Töz, Sait Şen14:30 - 15:15 UYDU SEMPOZYUMU (Grafolon)
Oturum Başkanı: Galip Güz Geçmişten Geleceğe Grafalon Ant İnsan T Lenfosit
Barış Akın15:15 - 15:45 KAHVE ARASI 15:45 - 17:15 PANEL: KLİNİK TRANSPLANTASYON-2 Oturum Başkanları: İzzet Titiz, Alp Gürkan 15:45 - 16:05 İmmunsupresyonda CNI’ın Yeri
Emre Tutal16:05 - 16:25 CNI Minimizasyon: Avantajları ve Dezavantajları
Ayşe Sinangil16:25 - 16:45 Transplantasyon Hastalarında Hepatit B ve C
Gülçin Kantarcı16:45 - 17:05 Transplantasyon Hastalarında Aşılama
Halil Yazıcı17:05 – 17:15 Tartışma
SALON B İNTERAKTİF DİYALİZ KURSU 08:30 - 09:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Murat Duranay09:00 - 10:30 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - I
DİYALİZ YETERLİLİĞİ / DİYALİZATOturum Başkanları: Sedat Üstündağ, Hülya Taşkapan 09:00 - 09:25 Olgularla Diyaliz Yeterliliği
Serdar Kahvecioğlu09:25 - 09:50 Olgularla Diyalizat Seçimi
İlhan Kurultak09:50 - 10:15 Olgularla Diyaliz Hipotansiyon Yönetimi
Aydın Güçlü10:15 - 10:30 Tartışma
10:30 - 11:00 KAHVE ARASI 11:00 - 12:30 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - II
DAMAR GİRİŞ YOLUOturum Başkanları: Dede Şit, Ayhan Doğukan 11:00 - 11:30 Damar Giriş Yolları : Sorunlar ve Çözümler
Kürşat Bozkurt11:30 - 12:00 Kalp Damar Cerrahisi ve Girişimsel Radyoloji Deneyimi
Ali Koçyiğit12:00 - 12:15 Tartışma
12:15 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 13:30 - 15:00 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - III
MİNERALMETABOLİZMASI / ANEMİ YÖNETİMİ / BESLENMEOturum Başkanları: Abdulkadir Ünsal, Taner Baştürk 13:30 - 13:55 Aneminin Değerlendirilmesi ve Zor Olgular
Tamer Sakacı13:55 - 14:20 Olgularla Mineral Metabolizma
Ekrem Kara14:20 - 14:45 Olgularla Beslenme Bozukluklarına Yaklaşım
Tuncay Şahutoğlu14:45 - 15:00 Tartışma
15:00 - 15:30 KAHVE ARASI 15:30 - 17:00 İYİ DİYALİZ UYGULAMALARI - IV
DİĞER KOMPLİKASYONLAROturum Başkanları: Murat Duranay, Ayşe Zeynep Bal 15:30 - 15:50 Kaşıntı Olgularla
Ayşe Zeynep Bal15:50 - 16:10 Romatolojik Sorunlar Olgularla
Mehtap Akdoğan16:10 - 16:30 Noro-Psikiyatrik Sorunların Yönetimi
Ramazan Ulu16:30 - 16:50 Diyalizi Hastasının Ameliyata Hazırlanması
Ebru Gök Oğuz16:50 - 17:00 Tartışma
SALON C GENEL HEKİMLİKTE NEFROLOJİ 08:30 - 09:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Numan Görgülü09:00 - 10:30 HİPERTANSİYON Oturum Başkanı: Mustafa Güllülü, Kübra Kaynar 09:00 - 09:20 Tam İdrar Tahlilinin Değerlendirimi
İhsan Ergün09:20 - 09:40 Böbrek Fonksiyon Testleri
Belda Dursun09:40 - 10:00 Hematuriye Yaklaşım
Bülent Hüddam10:00 - 10:20 Proteinüriye Yaklaşsın
Mürvet Yılmaz10:20 - 10:30 Tartışma
10:30 - 11:00 KAHVE ARASI 11:00 - 12:30 SIVI ELEKTROLİT Oturum Başkanları: Lütfullah Altıntepe, Betül Kalender 11:00 - 11:25 Olgularla Metabolik Asidoz +/- Alkaloz
Savaş Öztürk, Sami Uzun11:25 - 11:50 Olgularla Na Dengesi Bozuklukları
Gültekin Gençtoy11:50 - 12:15 Olgularla K Denge Bozuklukları
Fatih Dede12:15 - 12:30 Tartışma
12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 13:30 - 15:00 GENEL NEFROLOJİ Oturum Başkanları: Soner Duman, Hasan Miçozkadıoğlu 13:30 - 13:55 Böbrek Yetersizliğinde İlaç Farmakokinetiği
Sena Ulu13:55 - 14:20 İlaç İlişkili Nefrotoksisite (Antibio, NSA, RAS Bloker, PPI)
Hadim Akoğlu14:20 - 14:45 Pigment Nedenli Akut Böbrek Hasarı
Bülent Kaya14:45 - 15:00 Tartışma
15:00 - 15:30 KAHVE ARASI 15:30 - 17:00 ACİL NEFROLOJİ Oturum Başkanları: Gülizar Şahin, Tayfun Eyileten 15:30 - 15:55 Acilde Akut Böbrek Hasarı Değerlendirimi
Aysun Aybal Kutlugün15:55 - 16:20 Diyaliz Hastasında Acil Sorunlar
Selman Ünverdi16:20 - 16:45 Acilde Renal Transplantasyon Hastası
Numan Görgülü16:45 - 17:00 Tartışma
-
» 14 Nisan 2019, Pazar Detaylar İçin Tıklayınız... 09:00 - 11:00 PANEL: NEFROLOJİDE ZOR OLGULAR Oturum Başkanı: Murat Duranay 09:00 - 09:30 Dirençli FSGS Olgusu
Alaattin Yıldız09:30 - 10:00 Nefrotik Sendromda Palyetif Tedavi
Abdulkadir Ünsal10:00 - 10:30 Kronik Rejeksiyonlu Hastanın Yönetimi
Galip Güz10:30 - 11:00 Tartışma
11:00 - 12:00 KAPANIŞ
KONGRENİN DEĞERLENDİRİLMESİSALON B 09:00 - 10:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER - 3 12:00 OTELDEN AYRILIŞ